Setkal jsem se s Kurdskou velitelkou a dal jí peníze na boj s Islámským státem

Možná přijde někomu divné dávat peníze na boj. Žijeme ale v reálném světě, kde nejsou jen hodní lidé. Je nutné věřit v dobré lidi, ale musíme počítat i se špatnými. A těmi špatnými rozhodně jsou islamističtí fanatici z organizace Islámský stát. Dělají strašná zvěrstva, zotročují ženy a vyhání lidi s jejich dětmi z jejich domovů. Není tedy nic jasnějšího než, že jsou zlo. A zlu je nutné se stavět.

Věřím taky, že zastavením Islámského státu částečně ustane ta velká vlna migrace do Evropy. Vždy je nutné hledat u problémů jejich příčiny a jednou z příčin nynější migrace je Islámský stát. Pokud se lidé nebudou bát žít ve své zemi, pak jistě mnoho z nich nebude mít tolik důvodů riskovat tu strastiplnou cestu k nám.

Upřímně, neřeším politické zázemí kurdské domobrany na severu Sýrie, fandím jim v jejich boji proti Islámskému státu a to je celé. Snad jim i těch mých tisíc dolarů v tomto boji pomůže. Budu v to věřit!

Mohl bych vytvářet nebo podepisovat petice, ale to realitu nezmění. Připadá mi účelné pomoci těm, kteří se přímo na místě staví teroristům se zbraní v ruce.

Petr Mach

Lídr kandidátky SPD a Trikolory do Evropského parlamentu. Manžel, otec, učitel, ekonom